Kontakt - VMC Gotland - Här hittar du våra kontaktuppgifter.

0498-20 52 00

Verkstadsgatan 7C

621 41 Visby

Öppettider

Skicka in din fråga till oss

Öppettider

Bilförsäljning

Mån-Fre: 09.00-18.00

Lör: 11.00-14.00

Sön: STÄNGT

Verkstad

Mån-Tor: 07.00-16.00

Fre: 07.00-14.45

Lör-Sön: STÄNGT

Reservdelar

Mån-Fre: 07.00-17.00

Lör-Sön: STÄNGT

Bilförsäljning

Clas Sundberg

Säljare Volvo

0498-20 52 03

clas.sundberg@vmcgotland.se

Tony Wigsten

Säljare Nissan

0498-20 52 23

tony.wigsten@vmcgotland.se

Jimmy Johansson

Säljare Renault & Dacia

0498-20 52 05

jimmy.johansson@vmcgotland.se

Håkan Olsson

VD & Försäljningschef

0498-20 52 04

hakan.olsson@​vmcgotland.se

Verkstad – Personlig Servicetekniker

Douglas May Genfeldt

Personlig Servicetekniker Volvo

0498-20 52 10

douglas.genfeldt@vmcgotland.se

Jacob Andersson

Personlig Servicetekniker Volvo

0498-23 23 24

jacob.andersson@vmcgotland.se

Per Björklund

Personlig Servicetekniker Nissan och Volvo

0498-20 52 08

per.bjorklund@vmcgotland.se

Gustav Bodin

Personlig Servicetekniker Volvo och Renault

0498-20 52 26

gustav.bodin@​vmcgotland.se

Erik Olofsson

Personlig Servicetekniker Nissan och Volvo

0498-20 52 21

erik.olofsson@​vmcgotland.se

Verkstad – Interntekniker

Linus Dahlström

Interntekniker

linus.dahlstrom@vmcgotland.se

Jörgen Eriksson

Däcktekniker

0498-20 52 10

jorgen.eriksson@vmcgotland.se

Mohammad Rajha

Interntekniker

0498-20 52 25

mohammad.rajha@vmcgotland.se

Roger Wahlby

Interntekniker

0498-20 52 15

roger.wahlby@​vmcgotland.se

Simon Jonsson

Interntekniker

0498-23 23 25

simon.jonsson@​vmcgotland.se

Reservdelar

Henrik Lindersson

Reservdelar

0498-20 52 02

henrik.lindersson@vmcgotland.se

Svante Jakobsson

Reservdelar

0498-20 52 20

svante.jakobsson@​vmcgotland.se

Johnny Kjäll

Reservdelar

0498-20 52 27

johnny.kjall@vmcgotland.se

Rekond

Patrik Mührer

Rekond

0498-20 52 07

patrik.muhrer@vmcgotland.se

Göran Martell

Rekond

0498-20 52 17

goran.martell@vmcgotland.se

Johan Gardelius

Rekond

0498-23 23 20

johan.gardelius@​vmcgotland.se

Ekonomi & Kundsupport

Lena Falk

Kundsupport & ekonomi

0498-23 23 26

lena.falk@vmcgotland.se

Lina Topcov

Kundsupport & ekonomi

0498-20 52 14

lina.topcov@vmcgotland.se

Agneta Holm

Kundsupport & ekonomi

0498-20 52 13

agneta.holm@vmcgotland.se

Lena Lindberg

Ekonomichef

0498-20 52 11

lena.lindberg@vmcgotland.se

Verkstadsadministration

Hampus Johansson

Verkstadscoach

0498-20 52 22

hampus.johansson@​vmcgotland.se

Hilda Särland Vinblad

Garanti & Försäkringsansvarig

0498-23 23 23

hilda.vinblad@​vmcgotland.se

Lars Appelblom

Verkstadschef

0498-20 52 24

lars.appelblom@​vmcgotland.se

Martin Särland

Säljsupport

0498-20 52 09

martin.sarland@​vmcgotland.se